Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lodowisko sztucznie mrożone w sezonie jesienno – zimowym 2018/2019

 

 

Do listy sportowych atrakcji Szamocin dopisał już kolejną – jazdę na łyżwach. Po raz pierwszy w gminie Szamocin powstało sezonowe (mobilne) lodowisko sztucznie mrożone o wymiarach 20mx40m, zlokalizowane na terenie zewnętrznym, przy ul. Hallera, na targowisku miejskim.

Zadanie pod nazwą „Dzierżawa sezonowego ( mobilnego ) lodowiska sztucznie mrożonego w sezonie jesienno – zimowym 2018/2019” zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Szamocin a jego wykonawcą został firma ALLES COOL Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja z Kępna.

Zadaszone lodowisko dzięki bandom, oraz profesjonalnie przygotowanym oznaczeniom spełniło wszystkie wymogi, które umożliwiały grę w hokeja na lodzie. W ten sposób na naszym terenie odbyło się 6 meczy amatorskiej ligi hokeja, mecz półfinałowy i finał play off, którego zwycięzcami zostali hokeiści z szamocińskiego towarzystwa hokeja na lodzie „Siekiera”.

Na terenie obiektu działała wypożyczalnia łyżew, dzięki której nawet osoby nie posiadające własnego sprzętu mogły spróbować swoich sił na lodzie. Dodatkowo lodowisko posiadało sztuczne oświetlenie, co umożliwiało zabawę do późnych godzin wieczornych. Na tafli jednorazowo znajdować się mogło 50 osób i dodatkowo wszystkim uczestnikom czas umilała muzyka, o którą na bieżąco dbała obsługa.

Lodowisko miejskie w Szamocinie cieszyło się niezmienną popularnością, a jego organizacja była świetnym pomysłem na rozrywkę dla wszystkich mieszkańców Szamocina i nie tylko. Był to znakomity pomysł na aktywne i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Wielu mieszkańców odkryło w sobie nową pasję związaną z łyżwiarstwem.