Szanowni Mieszkańcy. Jest możliwość zarejestrowania się na szczepienie szczepionką firmy Pfizer. Można zapisać się przez infolinię 989 (dotyczy osób które maja skierowanie).

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin informuje, że w terminie

od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku

przeprowadzony zostanie

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań.

Spis może być dokonany poprzez: samospis, spis telefoniczny

oraz bezpośredni kontakt z rachmistrzem.

W Gminie Szamocin spisu dokonywać będą rachmistrzowie:

• Jan Kułaczkowski,

• Mateusz Kadur,

• Gracjan Mrzewka.

W Pokoju Obsługi Interesanta, w budynku UMiG Szamocin /parter/ zostały przygotowane dwa stanowiska komputerowe do dokonania samopisu, które są także przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami / dla osób słabowidzących bądź niewidomych. Odbioru klucza należy dokonać w Sekretariacie – Pokój nr 13.

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin

/-/ Eugeniusz Kucner

APEL

do mieszkańców miasta i gminy

Szamocin

W związku z trzecią falą COVID-19 apeluję do wszystkich mieszkańców o stosowanie się do zasad

wprowadzonych obostrzeń.

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych.

Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.

Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń.

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin

/-/ Eugeniusz Kucner

W miniona środę w Szamocinie gościł Senator Adam Szejnfeld oraz Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Goście zwiedzili Centrum Integracji Środowiskowej. W trakcie zwiedzania zapoznali się z funkcjonowaniem punktu szczepień. Odwiedzili również Spółdzielnię Socjalną Arkadio i zapoznali się z funkcjonowaniem spółdzielni. Na koniec na probostwie zapoznali się z zamiarami inwestycyjnymi parafii.