Gminne obchody Dnia Strażaka w Heliodorowie

Dnia 4 maja 2019 r. w Heliodorowie gmina Szamocin odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner, inspektor ds. p.poż. Anna Puź, kpt. Maciej Zwierzykowski, sołtys wsi Heliodorowo Agnieszka Sikorska, dyr. Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Rybarczyk, prezesi, naczelnicy pięciu jednostek OSP działających w gminie Szamocin, grono strażaków oraz społeczność lokalna.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już tak jak w poprzednich latach w dniu 03 maja 2019 r. o godz. 10.30 w szamocińskim kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza św. w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. We mszy św. oprócz pocztów sztandarowych, delegacji mieszkańców MiG Szamocin oraz Orkiestry Dętej SzOK uczestniczyli również samorządowcy.