UWAGA!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamocinie informuje, że jest możliwość wypożyczenia bezpłatnie sprzętu rehabilitacyjnego za pośrednictwem internetowej wypożyczalni sprzętów rehabilitacyjnych Fundacji ECOTEXTIL .

Fundacja udostępnia sprzęt w postaci:

-trójkołowe rowery,

- wózki inwalidzkie,

-kule łokciowe,

- balkoniki ortopedyczne,

- łóżka rehabilitacyjne

Sprzęt rehabilitacyjny jest  dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby wypożyczyć konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić formularz dostępny na  stronie internetowej www.ecotextil.pl , po zatwierdzeniu wniosku kurier dostarczy go bezpośrednio do domu. Sprzęt można wypożyczyć na okres od 2 do 6 miesięcy, jeśli sprzęt nadal będzie potrzebny okres wypożyczenia można przedłużyć. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

Prosimy zainteresowane osoby o korzystanie z oferty internetowej wypożyczalni.

Ważna informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny!

Wszystkie osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, które zawnioskowały o nią przed 1 stycznia 2018 r., do końca roku 2019 mogą nadal bezpłatnie domówić drugą elektroniczną formę tej Karty. Począwszy od stycznia będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł.

Należy przypomnieć, że od 1 stycznia 2018 r. KDR dostępna jest również w formie aplikacji na urządzenia mobilne – smartfona.

Dzięki w/w rozwiązaniu jedna aplikacja może wyświetlić Kartę jej posiadacza (rodzica), jak również karty pozostałych członków rodziny. Ponadto, pozwala na wyszukanie najbliższych punktów, w których KDR jest honorowana.

Uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci

W niedzielę, 27 października 2019 roku o godzinie 13:00 przy pomniku upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców w dniu 17 października 1939 roku mieszkańców Szamocina Bronisława Berczyńskiego i Jana Betańskiego  uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci zapalili znicze. Wśród nich obecni byli nasi najmłodsi z 8 Gromady Zuchowej „Wilczęta”, tj. Stasiu Magdziak, Tatiana Lege, Patrycja Siekacz, Olaf Trznadel, Kacper Tatera i drużynowa pwd Anna Tatera. Tego dnia nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusza Kucnera, Wiceburmistrz Pani Renaty Młynarczyk, Wicestarosty Powiatu Chodzieskiego Juliana Hermaszczuka, Radnego Szamocina Sławomira Wołowicza,   Dyrektora Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusza Rybarczyka i Pana Jana Kajrysa z Gabinetu Starosty Chodzieskiego.

Wicestarosta Julian Hermaszczuk wręczył zuchom książki pt. „Szamocińskie ciekawostki”  Mikołaja Wełnica.

Uczestnicy tego dnia pojechali do Zacharzyna, aby zapalić znicze przy pomniku, gdzie spoczywają przodkowie Pana Krzysztofa Jagiełły. Na miejscu był Pan Krzysztof z małżonką, który opowiedział o historii tego miejsca.

Dziękujemy zuchom i pani drużynowej za wartę honorową przy pomnikach oraz złożenie zniczy.