Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Drodzy Mieszkańcy,

 

Gmina Szamocin przystąpiła do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w celu realizacji projektu grantowego pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”. Na realizację tego projektu gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 84 tysięcy złotych. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Projekt ten polegać będzie na przeprowadzeniu bezpłatnych szkoleń komputerowych o tematyce:

  1. Tworzę własną stronę internetową (blog)

  2. Rolnik w sieci

  3. Rodzic w Internecie

  4. Mój biznes w sieci

  5. Moje finanse i transakcje w sieci

  6. Kultura w sieci

  7. Działam w sieciach społecznościowych

 

Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin zachęca Państwa do wzięcia udziału w szkoleniach. Efektem końcowym projektu będzie 10 laptopów, które przekazane zostaną dla szkoły. Szkolenia zostaną przeprowadzone w wymiarze 12 godzin – każda grupa będzie liczyć 12 osób. W trakcie szkolenia przewidziany jest poczęstunek dla uczestników. Od Państwa będzie zależała długość trwania szkolenia, np. 3 dni po 4 godziny bądź 2 dni po 6 godzin. Od Państwa będzie zależała również pora odbywania się szkoleń.

Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Szamocin u p. Renaty Młynarczyk, bądź pod numerem telefonu: 695 169 588.

 

Kompetencje cyfrowe stają się w coraz większym stopniu warunkiem pełnego funkcjonowania w aktualnych realiach, a umiejętność ich wykorzystania zapobiega wykluczeniu z życia zawodowego i społecznego.

Zapraszamy do udziału w projekcie i składania zgłoszeń!