Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Z przyjemnością informuję o rozpoczęciu wielkiej akcji pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane nagrody dla sołtysów, rolników, kół gospodyń wiejskich, gospodarstw agroturystycznych oraz sołectw. Największy w Polsce plebiscyt sołecki i rolniczy Mistrzowie Agro jest prowadzony na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, a także na stronach powiatowych serwisów internetowych www.naszemiasto.pl oraz w ogólnopolskim serwisie i magazynie „Strefa Agro”. Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz nasi Czytelnicy - mieszkańcy obszarów wiejskich.

Nowością w tegorocznej edycji akcji jest także kategoria Lider / Liderka Społeczności, która została utworzona w odpowiedzi na sugestie uczestników i laureatów poprzedniej edycji plebiscytu. Nagrodzone zostaną osoby, które animują codzienne życie wiejskich społeczności, skupiają wokół siebie ludzi i angażują ich do działania. Często są nimi np. samorządowcy, strażacy OSP, członkowie rad sołeckich czy rady gminy oraz księża z lokalnych parafii.

Warto pokazać i docenić takie osobowości, zgłaszając je do nagrody w plebiscycie. Można to uczynić w internecie pod adresem: www.gloswielkopolski.pl/agro

Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu województw, a następnie w skali całego kraju. Jesienią przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej ogólnopolskiej gali, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Serdecznie zachęcam do wspierania reprezentantów gminy w akcji Mistrzowie Agro.

Pełną informację o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gloswielkopolski.pl/agro

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 244