XI Turniej  Piłki  Nożnej O Puchar Posła RP Adama Szejnfelda Szamocin  2011

Jedenasty raz, jak co roku w maju (31), odbył się w Szamocinie turniej piłki nożnej, nad którym patronat od początku sprawuje Poseł Adam Szejnfeld. Organizatorem tej edycji rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający Przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie oraz Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu. W tym roku odbył się on na nowym kompleksie boisk KS Sokół Szamocin.

Jak co roku rozgrywki miały charakter integracyjny dlatego uczestniczyły w nich następujące drużyny:

Gimnazja z Szamocin, Wysokiej, Białośliwia oraz drużyny z jednostek OHP:

Poznania, Niechanowa, Próchnowa i gospodarze  OSiW OHP  z Szamocina.

Na nowym obiekcie przy przepięknej  pogodzie, rozegrano 22 mecze, które sędziowali licencjonowani sędziowie OZPN Piła. Po rozgrywkach eliminacyjnych – grupowych, w decydujących spotkaniach, mecze rozegrały: o III miejsce drużyny OSiW OHP w Niechanowie i drużyna gospodarzy OSiW OHP w Szamocinie. W tym meczu lepsi okazali się piłkarze z Szamocina.

W finale turnieju znalazły się drużyny: Gimnazjum w Wysokiej i Gimnazjum w Szamocinie – gospodarze turnieju. Była to wielka  niespodzianka gdyż w toku eliminacji odpadła drużyna OSiW OHP w Szamocinie, 100% faworyt Turnieju. Ale taka sytuacji w sporcie zdarza się bardzo często wygrywa ten który jest na boisku najlepszy, a nie w rankingach przedmeczowych.

Tak było i tym razem w finałowym meczu lepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Wysokiej, którzy w rzutach karnych zwyciężyli ekipę Gimnazjum w Szamocinie.

Bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny turnieju podkreślali zarówno uczestnicy i opiekunowie ale także zaproszeni gości, sędziowie i kibice. Dlatego podziękowania należą się za wsparcie finansowe Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Poznaniu.

Dla najlepszych były puchary, dyplomy i nagrody, i tak:

• I Miejsce i Puchar Posła Adama Szejnfelda oraz nagrody indywidualne dla zawodników - zdobyła drużyna Gimnazjum w Wysokiej
  • II Miejsce – Puchar Komendanta Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu, dyplom i nagrodę dla drużyny – wywalczyła drużyna Gimnazjum w Szamocinie
  • III Miejsce – Puchar Starosty Chodzieskiego, dyplom i nagrodę dla drużyny – zdobyła ekipa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie,
  • Pozostałe wszystkie drużyny uczestniczące  w turnieju otrzymały Puchary, dyplomy i nagrody dla zespołów,

• Przyznano także nagrody indywidualne:
  • Najlepszy zawodnik turnieju – Mateusz Małachowski – Gimnazjum Szamocin– fundator nagrody Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner
  • Najlepszy bramkarz turnieju – Michał Matuszewski – Gimnazjum w Białośliwiu – fundator Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamocin Marcin Nowak
  • Najlepszy strzelec turnieju – Kamil Grabowski OSiW OHP W Szamocinie– fundatorzy P.p Iwona i Krzysztof Jagiełła

Fundatorami nagród byli:

• Uczniowski Klub Sportowy „BROOK” działający przy Ośrodku OHP w Szamocinie
  • Iwona i Krzysztof Jagiełła ze Strzelczyk k/Szamocina