Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Akademia Kompetencji Zawodowych”.

Projekt jest realizowany przez Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji w okresie od 1 marca 2012 roku do 31 sierpnia 2013 roku.

Projekt jest skierowany do 40 osób niepełnosprawnych w tym 30 kobiet i 10 mężczyzn, zamieszkujących na terenie powiatu chodzieskiego, pozostających bez zatrudnienia (w tym zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne), będących w wieku aktywności zawodowej tj. 15-64 lata.

Projekt przewiduje kompleksowe wsparcie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W trakcie 18 miesięcy 40 osób weźmie udział w profesjonalnych szkoleniach zawodowych, które poprzedzone będą cyklem przygotowawczym: doradztwem zawodowym, stworzeniem indywidualnego planu działania, warsztatami psychologiczno – terapeutycznymi oraz warsztatami z przedsiębiorczości.

Planujemy objąć wsparciem 20 osób w 2012 roku a następne 20 osób na początku roku 2013.

Dofinansowanie projektu uzyskaliśmy z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.