Ułatwienia dostępu

Skip to main content

V   TURNIEJ SIŁOWANIA  SIĘ NA REKĘ SZAMOCIN – 2015

Po raz piaty rozegrany został Turniej Armwrestlingu,  organizowany przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie. Drugi raz zawodnicy i organizatorzy gościli w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Lipiej Górze. Na turnieju pojawili się zawodnicy ośmiu zespołów: Ośrodków Szkolenia i wychowania OHP z Chraplewa, Niechanowa i Szamocina, Hufców Pracy ze Śremu, Krotoszyna, Konina, Czarnkowa, oraz zespół z Zespołu Szkół Edukacji Lubasz. Wśród publiczności zasiedli  mieszkańcy wsi oraz uczniowie Zespołu Szkół w Lipiej Górze. Walki rozgrywano w trzech kategoriach: do 75 kg, powyżej 75 kg i open. Klasyfikację prowadzono także w kategorii drużynowej.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wagowych zostali:

Kategoria do 75 kg:

I miejsce Puchar i nagrodę Starosty Chodzieskiego  zdobył – Szablewski Michał Edukacja Lubasz (3 raz)

II miejsce Dyplom i nagrodę Starosty Chodzieskiego zdobył – Janas Patryk OSiW OHP Niechanowo

III miejsce Dyplom i nagrodę Starosty Chodzieskiego  zdobył – Hufiec Pracy Krotoszyn

Kategoria powyżej 75 kg:

I miejsce Puchar i nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin zdobył – Krzeszkiewicz Mateusz Edukacja Lubasz

II miejsce Dyplom i nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin zdobył – Alcer Sebastian Hufiec Pracy Krotoszyn

III miejsce Dyplom i nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin zdobył – Wyrwa Marcin OSiW Chraplewo

Kategoria Open:

I miejsce Puchar i nagrodę Komendanta Wielkopolskiego OHP w Poznaniu zdobył – Szablewski Michał Edukacja Lubasz ( 3 raz)

II miejsce Puchar i nagrodę Komendanta Wielkopolskiego OHP w Poznaniu zdobył – Musielski Sebastian OSiW Chraplewo

III miejsce Puchar i nagrodę Komendanta Wielkopolskiego OHP w Poznaniu zdobył – Mazurek Marcin Hufiec Pracy Śrem

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce Puchar i Dyplom Dyrektora Zespołu Szkół Edukacja Lubasza zdobyła – Edukacja Lubasz

II miejsce Puchar i Dyplom Kierownika OSiW OHP w Szamocinie zdobyła – OSiW OHP Chraplewo

III miejsce Puchar i Dyplom Dyrektora Szamocińskiego Ośrodka Kultury zdobyła – Hufiec Pracy Krotoszy

Sponsorami Turnieju byli: Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu, Powiat Chodzieski, Gmina Szamocin, Edukacja Lubasz sp. z o.o. POLSPORT sp. z. o.o

Opieka Medialna: Nowy Tygodnik Chodzieski, TV Chodzież, Chodzieżanin,

Partnerem organizacyjnym – Szamociński Ośrodek Kultury

Zdjęcia – 5823 – najlepszy zawodnik turnieju Michał Szablewski – nagrodę wręcz Eugeniusz Kucner Burmistrz Szamocina, 5811 – walka w trakcie zawodów,  5833 – wspólne zdjęcie uczestników, opiekunów, sponsorów i organizatorów V Turnieju Armwrestling OHP Szamocin 2015