Szamocińskie Dni Muzyki 2017 - 28 maja 2017 r.

Program:

PRZEDSZKOLA

16:00 – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,         Biedronki 5-latki

Utwór – „Lubię to się bawię” - Śpiew

Wychowawca – Anna Jurga

16:10 - Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,           Promyczki 5-latki

Utwór – „La Bicicleta” – Taniec

Wychowawca – Ewa Winkowska – Kupka

16:15 – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,           Pszczółki 6-latki

Utwór – „Koziorajka” – Taniec i Śpiew

Wychowawca – Agnieszka Janeczko

16:20 – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie           Krasnoludki   5/6 latki

Utwór – „Rzeka marzeń” oraz „Zielona wiosna” – Śpiew

Wychowawca – Hanna Ruszkiewicz - Śróda

16:25 – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,             Rybki  4-latki

Utwór – „Trąbka, bęben, dwie gitary”– Śpiew

Wychowawca – Hanna Wysocka

16:35 - Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie - oddział w Lipiej Górze,   Motylki 6-latki

Utwór – „W moim ogródeczku” - Śpiew

Wychowawca – Agnieszka Badura – Dorosz

16:40 – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,              Puchatki  5-latki

Utwór – „Poszło dziewczę po ziele” – Taniec

Wychowawca –  Dorota Kaczmarek

16:45– Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie,               Słoneczka  6-latki

Utwór – „Przed koncertem” - Śpiew

Wychowawca –  Beata Kozłowska

16:50 - Soliści Szamocińskiego Ośrodka Kultury

Patrycja Siekacz – Puszek Okruszek – Śpiew

Marianna Semrau – Co powie tata - Śpiew

Marianna Semrau, Patrycja Siekacz, Maja Lewandowska – A ja wolę moją mamę – Śpiew

Instruktor – Karolina Leśna

17:05 – Grupa taneczna ABC

Grupa dzieci w wieku od 5-7 lat. Dzieci ćwiczą tylko 45 minut raz w tygodniu. Przychodzą na zajęcia z uśmiechem i z wielką chęcią tańczą na Sali w domu kultury.

Utwór – Blurred Lines – Taniec

Instruktor tańca – Agata Zielińska

17:15 – Zespół Szkół w Lipiej Górze

Utwory – „W moim ogródeczku” , „Oj zagraj mi muzyko” , „Wele wele wetka” - Śpiew

Wychowawca – Maria Semrau

17:30 – Grupa taneczna IMPULS

Grupa działająca już drugi rok. Należą do niej dzieci w wieku 7-12 lat. Impuls liczy 50 osób. Prowadzenie zajęć                      dla tak licznej grupy (50 DZIECI) nie jest proste dlatego są oni podzieleni na dwie grupy.                                              Dzieciaki ciężko pracują w każdy poniedziałek w domu kultury.

Taniec

- mix

- Pump It

- mix

Instruktor tańca – Agata Zielińska

17:50– przedszkolaki  z  Akademii  Gzuba  z Józefowic

- dzieci śpiewały i tańczyły

18:00– Chór Aniołów

Wszystko zaczęło się 13 września 2011 r. Nazwa naszego zespołu/scholi zaczerpnięta została z utworu - „Tobie chór aniołów” jest to jedna z pierwszych piosenek, której się nauczyliśmy. Na co dzień jesteśmy scholą liturgiczną działającą przy parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. Z założenia w scholi miały śpiewać dzieci w wieku szkolnym, ale szybko dołączyły do nas również przedszkolaki. Na samym początku nasza schola liczyła ok 15 osób. W tej chwili dzieci jest 46. Naszą matką założycielką jest Monika Janczarczyk. W naszym gronie znajdują się dzieci z Szamocina i najbliższych okolic w wieku od 4 do 18lat. Dzięki niezawodnym muzyką tworzymy zespół wokalno-instrumentalny. Na koncertach nasze siły wzmacnia mocne grono szamocińskich artystów. Opiekę duchową nad Chórkiem sprawuje młody i czasowy ks. Jacek Bryś. 21kwietnia 2017r zdobyliśmy podczas konkursu w Gnieźnie wyróżnienie.  Dziś nie tylko będziemy śpiewać, ale po raz kolejny dzięki Afrodycie Krępuła nauczyliśmy się kolejnego wspólnego tańca.

Ilość dzieci – 42,    Ilość muzyków - 12

Utwory:

-Tobie chór Aniołów, -Ja jestem ja czuje, -Absolutnie nic,  -Blues Maryjny, -Nasz Bóg,

-Chce widzieć Cię, -Nadejdzie dzień, -Otwórz okna, -Wiara czyni cuda, -Godzien o godzien,

-Błogosław duszo moja Pana, -Taniec

Prowadząca – Monika Janczarczyk,  Opiekun duchowy – ks. Jacek Bryś

18:45 – Gimnazjaliści z Szamocina   - Taniec

18:50 - Soliści Szamocińskiego Ośrodka Kultury

- Zofia Semrau – „Jeden Moment”

- Oliwia Borucka – „Moje serce to jest muzyk”

- Martyna i Ania Pytlak oraz Oliwia Borucka – „Dłonie”

- Franek Jankowski – „Barcelona” oraz „W dobrą Stronę”

- Olga Szulc, Marta Zielińska, Zuzia Swoińska – „Shape of you”

- Sara Rzeźnik, Weronika Popkowska, Wiktoria Swoińska – „Be mine”

- Oliwia Bilecka – „Porady na zdrady”

Instruktor - Karolina Leśna

19:20 – Zespół Fireworks

Kinga Szulc, Bartek Felski, Tomasz Rekus, Marcin Czapliński, Olaf Ciamciak, Bogusz Ratajczak

Utwór : - „Wehikuł czasu”, - „Ona jest ze snu”, - „Thinking out loud”, - „Zostawcie Titanica”,

- „I love Rock N Roll”, -  „Jolka Jolka”

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wystąpili na naszej scenie podczas niedzielnego popołudnia na stadionie miejskim w Szamocinie.