Szamocin, 09.04.2018 r.

____________________________________________________________________________________________

Wyłożenie do wglądu publicznego projektu
„Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Gminy Szamocin na lata 2018-2030”

Konieczność uchwalenia strategii przez samorząd terytorialny wynika wprost z ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Strategia rozwiązywania problemów społecznych jest ważnym elementem prowadzenia skutecznej polityki społecznej, ukierunkowanej na działania lokalne, umożliwiające szybkie i trafne rozpoznanie sytuacji społecznej mieszkańców naszej Gminy.

W związku z tym, uprzejmie informujemy, że od dnia 13.04.2018 r. do 20.04.2018 r. projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Gminy Szamocin na lata 2018-2030 zostanie wyłożony do wglądu publicznego w formie papierowej
w siedzibie Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamocinie  oraz w formie elektronicznej na stronie internetowej www.gminaszamocin.pl oraz  www.bip.gminaszamocin.pl w zakładce Komunikaty i ogłoszenia MGOPS w Szamocinie.

Zainteresowani mogą składać wnioski i uwagi do w/w opracowania na piśmie bądź w formie elektronicznej na adres Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szamocinie, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku lub uwagi i uzasadnienie wraz ze wskazaniem numeru strony, numeru rozdziału i zapisu w projekcie Strategii, do którego odnosi się wniosek.

MGOPS w Szamocinie
64-820 Szamocin