IV Dzień Patrona św. Jana Pawła II

Tak samo jak w poprzednich latach w dniu 01 maja 2019 r. o godz. 10.30 w szamocińskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza św. w intencji św. Jana Pawła II który jest patronem Miasta i Gminy Szamocin. Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Krzysztof Madecki oraz ks. wikariusz Jacek Bryś. Nie zabrakło członków Bractwa Św. Wojciecha z Szamocina. We mszy św. oprócz pocztów sztandarowych, delegacji, mieszkańców Miasta i Gminy Szamocin oraz orkiestry dętej i chóru im. I.J. Paderewskiego z Szamocińskiego Ośrodka Kultury uczestniczyli władze samorządowe. Po mszy św. wszyscy uczestnicy w asyście orkiestry dętej przeszli pod obelisk św. J.P.II gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a krótki koncert szamocińskiej orkiestry już w nowych letnich mundurach zakończył przedpołudniowe obchody IV Dnia Patrona. Warte honorową pod obeliskiem poświęconym św. J.P. II pełnili w tym dniu szamocińscy harcerze oraz Gromada Zuchowa „Wilczęta”.

O godz. 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczął się koncert poświęcony naszemu patronowi. A wystąpił w nim Jacek Kierok z zespołem. Mogliśmy usłyszeć wiele piosenek czy pieśni, które publiczność mogła razem z artystami pośpiewać. Ale były także utwory napisane przez samego artystę ku czci św. Jana Pawła II. Po gromkich brawach i bisie można było zakupić płyty nie tylko religijne. A chętnych nie brakowało.

Pan Jacek wydał kilkanaście wydawnictw (6 kaset, później płyty, w tym 11 autorskich, płytę z kolędami oraz 2 płyty z tradycyjnymi piosenkami biesiadnymi) oraz nagrał kilkanaście teledysków. W twórczości artystycznej przywiązuje ogromną wagę do tradycji. Jego piosenki opowiadają o tradycjach, rodzinie, miłości, życiu, ale też religii (Pan Jacek ma w swoim dorobku aż 6 płyt o tematyce religijnej). Piosenki Jacka Kieroka utrzymane są w stylistyce szlagierowej oraz tanecznej, jak też muzyki greckiej oraz bałkańskiej.
Obecnie to duet małżeński tworzony przez Jolantę – wokalistkę i Jacka – wokalistkę, gitarzystę i akordeonistę. Jako Duet oficjalnie występują od kilku lat. Wcześniej Pan Jacek występował solo.
Jacek Kierok na scenie występuje od 1991 roku. Pochodzi z Piekar Śląskich. Od 4 lat na scenie towarzyszy mu jego żona Jolanta.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz uczestniczyli w uroczystościach organizatorzy składają serdeczne podziękowania.