Gminne obchody Dnia Strażaka w Heliodorowie

Dnia 4 maja 2019 r. w Heliodorowie gmina Szamocin odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner, inspektor ds. p.poż. Anna Puź, kpt. Maciej Zwierzykowski, sołtys wsi Heliodorowo Agnieszka Sikorska, dyr. Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusz Rybarczyk, prezesi, naczelnicy pięciu jednostek OSP działających w gminie Szamocin, grono strażaków oraz społeczność lokalna.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kaplicy w Heliodorowie, którą przewodniczył ksiądz proboszcz szamocińskiej parafii Krzysztof Madecki. Po mszy wszyscy przemarszem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Szamocińskiego Ośrodka Kultury udali się na plac przy remizie strażackiej. Tutaj odbyła się część oficjalna, na której życzenia i podziękowania złożyli zaproszeni goście. Następnie wręczono odznaczenia druhom strażakom z jednostki Heliodorowo za wysługę lat 60 lat Serafin Żerkowski i Zygfryd Wachowiak, 55 lat Eugeniusz Miller, 45 lat Wiesław Dąbek, Ryszard Kemnitz, 40 lat Mirosław Król, Tadeusz Kamiński, Roman Nowak, Krzysztof Biskupski, 35 lat Zdzisław Kobus, Waldemar Wachowiak, 20 lat Wojciech Antoniewicz, Andrzej Ryszczyński, 15 lat Grzegorz Jankowski, 10 lat Wojciech Kemnitz, Damian Grucholtz, Robert Cigenhagen, 5 lat Kacper Wachowiak, Hubert Gryczka, Mateusz Kamiński, Klaudia Zagrodnik , Dawid Grucholtz, Mikołaj Polichoński, Krystian Polichoński, Justyna Cigenhagen. Odznaczenia wręczali prezes Zarządu Gminnego Z OSP RP dh Eugeniusz Knach i członek Zarządu Powiatowego Z OSPRP dh Zbigniew Jankowski.

Dyplom i Złotą Odznakę ,,Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymała dh Malwina Kuzanowska i dh Kazimierz Krzycki. Dyplomy i Brązowe Odznaki otrzymali dhdh Gabriel Silski, Nikola Sikorska i Anita Szulc. W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Dęta SZOK pod batutą Marcina Semraua i zespół „Notecianie” z Lipiej Góry z instruktorem Markiem Frąckowiakiem. Dla wszystkich uczestników gospodarze przygotowali grochówkę z kuchni polowej.

Ewa Burzyńska