Inwestycje w gminie

Wodociąg bez kopania!

W dniu 14.12.2015 r. przeprowadzono odbiór końcowy inwestycji pn.: "Sieć wodociągowa Lipia Góra - Heliodorowo wraz z przyłączami". W ramach inwestycji wybudowano wodociąg o długości około 1,4 km łączący miejscowości Heliodorowo - Lipia Góra.Dzięki przeprowadzonej inwestycji miejscowość Lipia Góra zyskała możliwość dostaw wody z hydroforni w Heliodorowie co znacząco może poprawić jakość dostaw wody zwłaszcza w okresie letnim gdzie wydajność hydroforni w Lipie, która dostarcza wodę między innymi do Lipiej Góry przestała być wystarczająca. Na uwagę zasługuje również metoda przewiertu sterowanego, w której został wybudowany wodociąg. Obecnie jest to najnowocześniejsza technologia budowy infrastruktury podziemnej. Dzięki czemu można było uniknąć rozkopania drogi co wiązało się ze znacznie mniejszymi uciążliwościami dla jej użytkowników w trakcie wykonywania prac budowlanych. Koszt inwestycji to około 150 tys. zł.