Inwestycje w gminie

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ  W SWOBODZIE

Przebudowana została  droga gminna we wsi Swoboda, stanowiąca drogę dojazdową do gruntów rolnych o długości 700m i szerokości 4,5 m Droga  stanowi   dojazd  do gruntów rolnych oraz  dojazd do kilku nieruchomości.

Droga  gruntowa  stała się   droga  asfaltowa  i  połączyła się  z istniejąca  droga   asfaltową w tej samej wsi.  Przebudowa drogi polegała na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji poprzez wyrównanie profilu podłużnego i poprzecznego warstwą z kruszywa łamanego oraz ułożeniu warstwy wiążącej i  ścieralnej z betonu asfaltowego.

Wartość  tej inwestycji  wynosi 217848,20 zł

Gmina Szamocin zrealizowała zadanie przy  udziale środków  Województwa  Wielkopolskiego  w kwocie 181000  zł.

Wartość pomocy  finansowej  wynosi 83,09 %, bez  niej  realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.