Uroczysty koncert noworoczno-kolędowy

Najlepszy to czas, by 6 stycznia 2024 roku w święto Objawienia Pańskiego, zwanym  świętem Trzech Króli zorganizować koncert noworoczno-kolędowy. To stała data w kulturalnym kalendarzu Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Występujący w bloku programowym lokalni artyści zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki oraz zagraniczne piosenki świąteczne.

Jako pierwszy wystąpił szamociński chór im. Ignacego Jana Paderewskiego, który prowadzi pan Tomasz Wyrzykowski. Następnie zaprezentował się zespół „Notecianie” z Lipiej Góry, którego instruktorem jest pan Marek Frąckowiak. Jak co roku nie zabrakło naszej rodzimej orkiestry dętej na czele z kapelmistrzem, panem Marcinem Semrau. W tym roku mogliśmy również usłyszeć nasze chórzystki, panie Tamara Paszkowska oraz Alicja Gil, znane z udziału w programie The Voice Senior. W następnej kolejności na scenie pojawili się młodzi wokaliści z domu kultury, których prowadzi pani Karolina Leśna. Dalej zaśpiewał zespół parafialny z Raczyna, którym opiekuje się pani Barbara Ostrowska. Na sam koniec zespół „I like It” zagrał kilka standardów muzyki rozrywkowej, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Artystyczne interpretacje zarówno polskich, jak i zagranicznych utworów przedstawionych podczas koncertu podkreśliły różnorodność kulturową i muzyczną świąt.

Podziękowania za udział w koncercie noworoczno-kolędowym składali Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin pan Eugeniusz Kucner oraz Wiceburmistrz pani Renata Młynarczyk.

Dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury dziękuje wszystkim, którzy swą pracą i śpiewem  przyczynili się do stworzenia naszego muzycznego święta. Podziękowania kierujemy także do publiczności za poświęcony czas i oklaskiwanie naszych lokalnych zespołów.

Po koncercie, tradycyjnie, wszyscy spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez dom kultury.