Ferie zimowe w Szamocińskim Ośrodku Kultury styczeń 2016.

Szamociński Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin w programie ferii zimowych zaproponowali kilka ciekawych zajęć.W ramach ferii zaproponowano między innymi warsztaty taneczne, zawody na cyber torze – wyścigi małymi samochodami, projekcje multimedialne, zajęcia plastyczne i quizy, turnieje sportowe, spektakle teatralne, gry i zabawy na X-Boxie, bal karnawałowy.

Zajęcia objęły dzieci miejskie jak i dzieci w Heliodorowie, Jaktorowie, Lipie, Józefowicach i Lipiej Górze. Zajęcia odbywały się w Szamocińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Szamocinie, świetlicach środowiskowych. Na początku dzieci z Szamocina  uczestniczyły w balu karnawałowym z udziałem claunów Ruperta&Rica, którzy przez trzy godziny bawili się z dziećmi oraz zachęcali dorosłych do wspólnej zabawy. Następnego dnia  obejrzały film animowany dla dzieci oraz uczestniczyli w zawodach wyścigowych na stołowym cyber torze.

Dziewczynki uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Na hali widowiskowo-sportowej huczało jak w ulu, bo tu trwały rozgrywki turniejowe w piłkę halową, siatkówkę oraz w tenisa stołowego. Z kolei w Bibliotece Publicznej spora grupa dzieci uczestniczyła w zajęciach czytelniczo-teatralnych, gdzie można było dać upust swej wyobraźni. Jeśli ktoś miał  jednak ochotę mógł z kolegą pograć w gry planszowe, czy  interaktywne na konsoli X-box. Trochę inne zajęcia z papieroplastyki oraz quizy prowadziły nauczycielki Zespołu Szkół w Szamocinie: Joanna Stromyło-Włodarska,  Agata Kozubowska, Joanna Genke oraz Sandra Stramowska.  Zatytułowano je ”Zrób to sam” i efektem końcowym były przygotowane przez dzieci ozdoby i gadżety pod czujnym okiem pań instruktorek.  W tym samym czasie na wsiach w filiach bibliotecznych, czy świetlicach środowiskowych również odbywały zajęcia.

Dwie świetlice oraz salę domu kultury w Szamocinie odwiedził teatrzyk Art-Re z Krakowa z bajką o „Królewnie śniegu”, zainteresowanie było spore aby obejrzeć ten spektakl, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Sądzimy, że my, organizatorzy, zaproponowaliśmy kilka ciekawych zajęć.

Część dzieci skorzystało z naszej oferty, za co dziękujemy rodzicom oraz dziadkom za dotarcie do nas.  Niestety, sporo dzieci siedziało w domach przy komputerach i  tabletach. Szkoda. Wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami na pewno daje większe szanse na rozwój osobisty. Zapraszamy za rok.