Pracowite miesiące na artystycznym dworcu w Szamocinie. Od połowy września Teatr odwiedzi odwiedzi świetlice socjoterapeutyczne w gminie Szamocin oraz w Szkole Podstawowej w Zacharzynie w ramach kontynuacji projektu „Teatrzyk zajechał!” ze sztuką dla dzieci Jana Wilkowskiego '”Tymoteusz Rym – Cim – Cim”.

W spektaklu zagra Tymon Bocian,  pochodzący z Szamocina oraz profesjonalni artyści z Trójmiasta, wspólpracujący z Teatrem Gdynia Główna: Agata Mieniuk i Bartek Sudak. Specjalny pokaz na Stacji, poza projektem 18 września o godz. 17.00. Wznowione zostanie przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni” wg powieści węgierskiego pisarza Ferenca Molnara. Prezentacje odbędą się na dworcu dla szkół, bowiem inscenizacja obejmuje tematykę lektury dla V i VI klasy. Rozpoczęły się już próby do sztuki „Jezus ze stacji kolejowej” Andrzeja Paplińskiego, dramaturga, pochodzącego z Piły oraz trwają przygotowania do kolejnej premiery dla dzieci „Abecadło z pieca spadło” ( 15 października). Mają miejsca różnorodne działania edukacyjne, trwające od kwietnia br. w ramach Akademii Młodych  Liderów Odbędą się jeszcze warsztaty i spotkania, które mają doprowadzić do finalnego pokazu warsztatowego w listopadzie ( wystawy, prezentacje teatralne i cyrkowe, także filmowe). Wszystko to się dzieje, dzięki grantom z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.