Uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci w Szamocinie

Dnia 25 października 2016 roku o godzinie 15:00 przy pomniku upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców w dniu 17 października 1939 roku mieszkańców Szamocina Bronisława Berczyńskiego i Jana Betańskiego  uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci zapalili znicze. Wśród nich obecni byli Harcerze 85 Drużyny Harcerskiej „Płomyk”

z Szamocina: Jowita Dominiak, Stanisław Frieske, Kasandra Stachowiak, Martyna Bejma, Julia Rogacka,  Natalia Przybyła, Aleksandra Byczyńska a także Julian Hermaszczuk Starosta Powiatu Chodzieskiego, Dariusz Rybarczyk i Jan Kajrys. Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk wręczył harcerzom książki pt." Człowiek człowiekowi wilkiem" Zygmunta Strenczaka oraz "Tajny rozkaz" Tadeusz Matraszka.

Dziękujemy  harcerzom oraz drużynowej Justynie Rajek za przygotowanie harcerzy do warty honorowej i  złożenia zniczy pod pomnikiem.