Sekretariat UMIG Szamocin zajmuje się kierowaniem interesantów do odpowiednich pracowników Urzędu a także Burmistrza i kadry kierowniczej. Przyjmowane są tu również wnioski i skargi. W ostatnich tygodniach nie wpłynęła żadna skarga. Staramy się podejść indywidualnie do każdego interesanta tak aby nie czuł stresu związanego z „załatwianiem spraw w Urzędzie”. W poniedziałki mieszkańcy naszej gminy, spełniający odpowiednie kryteria, mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnika. W ubiegłym tygodniu został złożony do Powiatowego Urzędu Pracy w Chodzieży wniosek na roboty publiczne.

Pracownicy, którzy zostaną skierowani do pracy w ramach tego wniosku będą pomagali przy pielęgnacji zieleni i klombów, które upiększają nasze miasto, aby jak co roku cieszyły oczy mieszkańców i przejezdnych wielokolorowymi barwami i zielenią trawników.