Uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci

 W niedzielę, 27 października 2019 roku o godzinie 13:00 przy pomniku upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców w dniu 17 października 1939 roku mieszkańców Szamocina Bronisława Berczyńskiego i Jana Betańskiego  uczestnicy akcji Zapal Znicz Pamięci zapalili znicze. Wśród nich obecni byli nasi najmłodsi z 8 Gromady Zuchowej „Wilczęta”, tj. Stasiu Magdziak, Tatiana Lege, Patrycja Siekacz, Olaf Trznadel, Kacper Tatera i drużynowa pwd Anna Tatera. Tego dnia nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusza Kucnera, Wiceburmistrz Pani Renaty Młynarczyk, Wicestarosty Powiatu Chodzieskiego Juliana Hermaszczuka, Radnego Szamocina Sławomira Wołowicza,   Dyrektora Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariusza Rybarczyka i Pana Jana Kajrysa z Gabinetu Starosty Chodzieskiego.

Wicestarosta Julian Hermaszczuk wręczył zuchom książki pt. „Szamocińskie ciekawostki”  Mikołaja Wełnica.

Uczestnicy tego dnia pojechali do Zacharzyna, aby zapalić znicze przy pomniku, gdzie spoczywają przodkowie Pana Krzysztofa Jagiełły. Na miejscu był Pan Krzysztof z małżonką, który opowiedział o historii tego miejsca.

Dziękujemy zuchom i pani drużynowej za wartę honorową przy pomnikach oraz złożenie zniczy.